Lider iletişimi neden yapılmalı

Lider iletişimi neden yapılmalı

Lider iletişimi neden yapılmalı

19 ülkede yıllık 250 milyon dolar üzerinde gelir eden 1700 şirketin yöneticisi ile yapılan bir araştırma, kurumsal itibarın yüzde 45'ini CEO itibarının oluşturduğunu gösteriyor. Türkiye için bu rakam yüzde 57’ye kadar yükseliyor. Kurum sözcüsünün kanaat önderi olarak konumlandırılması kurumlar için büyük değer taşıdığı gibi markaya duyulan güven ve bağlılık hissini de artırıyor.

İtibar yönetiminin en önemli adımlarından biri olan lider iletişimi konusunda önemli çalışmalar yapan yaratıcı iletişim danışmanlığı ajansı TIME Public Relations –TimePR, etkili iletişimin, Yönetim Kurulu Başkanları, Genel Müdürler, CEO’lar ya da liderler için büyük önem taşıdığının bilincinde çalışmalarını yürütüyor. TimePR, itibarın en önemli mimarı olan bir liderin iyi iletişimci olması gerektiği inancıyla kurum sözcülerine Stratejik Lider İletişimi desteği sunuyor.

TimePR ayrıca itibar yönetimi çalışmalarından çalışan iletişimine, Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) projelerinden kriz iletişime, stratejik marka iletişiminden algı yönetimine, ürün ve marka lansmanlarından basın buluşmalarına kadar müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına yönelik danışmanlık hizmeti veriyor. İletişim danışmanlığının bilimsel ve bilgi temelli bir alan olduğunu düşünen ajans, gerçekleştirilen her proje ya da medya hamlesini çalıştığı kurumlara raporluyor.

TimePR’ın sunduğu hizmetler kurumların farklı iletişim ihtiyaçlarına hitap ediyor. Ajansın tasarladığı her hikâye, her proje; üretilen her içerik, organizasyonun iş hedefleri doğrultusunda kurgulanarak, yatırımcılar, medya, çalışanlar, iş ortakları ve tüketiciler ile buluşturuluyor. Çok daha detaylı bilgi için adresimizi ziyaret edebilirsiniz.