Yumuşak Gıdalar Derin Dondurucu Kapaklarından Uzak Saklanmalıdır

Yumuşak Gıdalar Derin Dondurucu Kapaklarından Uzak Saklanmalıdır

Günümüzde kullanılan ve artık her evde yer alan derin dondurucu ürünlerinin kapakları sıcaklıkların en yüksek oldukları yerlerdir. Bu sebeplerden dolayı da yüksek yağ oranları içeren gıda ve yumuşak besinleri kesinlikle bu bölgelerde saklamamalısınız. Pratik bilgiler mutfakta her zaman fayda sağlamaktadır ve buna göre de mutlaka bu besinleri zeminlerde saklamak gereklidir. Kapakların yakın yerlerinde sert ve yağ oranlarının düşük olduğu gıdalar saklanmalıdır.

Ambalajlara Etiket Yapıştırmanın Önemi Nedir?

Özellikle de kış aylarında buzluklarda birçok farklı besin ve gıda maddeleri saklanmaktadır. Buna göre ne kadar dikkatli ve özenli paketlenirse paketlensin bir süre sonra o paketlerin içerisinde ne olduğu unutulmaktadır. Ambalajları açarak içerisine bakmak hem gereksiz hem de verimsizdir. Mutfak pratik bilgiler olarak yapılması gereken en doğrusu ise paketlerin üzerinde neler olduğuna dair ve gösteren küçük etiketler yapıştırılmalıdır. Bu etiketlere de ürünleri derin donduruculara koyduğunuz tarihleri de eklerseniz eğer son kullanmak tarihlerini hiçbir zaman atlamamış olursunuz.

Duvarlarınıza Asacağınız Püf Noktalar

Günlük yaşam iş ve ev koşuşturması çoğu zaman unutkanlığa yorgunluğa neden olmaktadır. Bunlara çözüm olarak da unutmak istemediğiniz ya da yapılması gereken önemli işlemlerinizi evinizde asacağınız panolara yazarak kendinize pratik bilgiler olarak işlemlerini aksatmadan gerçekleştirebilirsiniz. Bu panolarda ise mutfak yemek tariflerinizi ya da ev işlerinde unutmak istemediğiniz istediğiniz bütün bilgileri yazarak kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz.