Uzuv Uzatma Operasyonu

Uzuv Uzatma Operasyonu

Uzuv Uzatma Ameliyatı Neden Yapılır?

Uzuv uzatma son zamanların pek sık duyulan bir cerrahi işlem ile uygulanan operasyondur. Uzuv uzatma boy uzatma anlamına gelir. Uzuv Uzatma büyüme kapakları kapanmış kişilerde kol ve bacaklarda bulunan kemiğin uzatılması için uygulanan ortopedik ameliyatıdır. Uzuv uzatma cerrahi işlem sırasında bacak kemiğin belirli bir kısmının kesilmesi ile kesilen kemik parçaların günde yaklaşık 1 mm civarında, birbirinden ayrılarak yapılıyor. Böylelikle açılan boşlukta yeni kemik dokusu oluşuyor. Uzuv uzatma ameliyatı hakkında bilgi almak isteyenler internet sayfalarındaki firmalar üzerinden araştırma yapabilirler.

Uzuv Uzatma İşlemi Kimlere Yapılır?

Genetik olarak standartların altında olan kısa boyu kişiler tarafından yapılıyor. Ciddi derecede boyu küçük kişilere yapılan cerrahi bir işlemdir. Boy kısalığına neden olan nedenler;

  • Kemik gelişmesini etkileyen genetik hastalıktır. Halk arasında cücelik olarak isimlendirilen ekondroplazi genetik olarak biliniyor. Ekondroplazi boyun kısa olma nedenidir. İlaç ve farklı türde kullanılan maddeler fayda sağlamaz. Tek çözüm boy uzatma operasyonudur. Uzuv Uzatma Türkiye’de başarılı uzmanlar tarafından yapılıyor.
  • Gelişmeyi etkileyen bazı çocukluk hastalıkları
  • Hormonal ve beslenme bozukluğu olan kişilere
  • Çocuk yaşlarda geçirdiği böbrek hastalık neticesinde boyu kısa kalmış kişilere yapılır.

Boy uzatma operasyonu tüm Dünya’da cüce kalan kişilere uygulanıyor. Fakat yukarıda belirttiğimiz durumlar dışında Uzuv Uzatma ameliyatı büyüme kıkırdağı kapalı olan herkese yapılabilir. Boyu kısa olan kişilere uzman doktorlarımız ile hizmet vermekteyiz.