Marka Tescil İşlemini Gerçekleştirmek İçin Hangi Kanallara Başvurmam Gerekir

Marka Tescil İşlemini Gerçekleştirmek İçin Hangi Kanallara Başvurmam Gerekir

Marka Vekili Kanalı

Türkiye'de marka tescil işlemini yapabilmek için Türk Patent Enstitüsü'ne başvurmak gereklidir. Buraya kişisel olarak başvurabileceğiniz gibi vekalet vereceğiniz aracı marka vekili kanalı ile de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Markamı tescil işlemi yaptırmadan da korumak mümkün müdür?

Tescili yapılmamış bir markanın korunması Türk Ticaret yasaları ile elbette mümkündür. Ancak, bu kanun, size herhangi bir yazılı metin vermez. Bu bakımdan marka tescil yaptırılmış bir markanın korunması, daha ettkili ve garantili bir yöntemdir. Bu yüzden tavsiye edilen bir yöntemdir.

Marka tescili yaptırmanın sağladığı en önemli yarar nedir?

Eğer, markanızın tescil işlemini gerçekleştirirseniz böylelikle markalaştırdığınız ürünün kullanımını ve kullanımasına izin verilmemesi durumlarında söz sahibi olma hakkını elde edersiniz. Ayrıca markanızı devredip, miras olarak da bırakabilirsiniz.

Marka tesciline Nasıl Başlanır?

Ürünüzü ya da hizmetinizi bir marka haline getirip üzerinde söz söylemeye karar verdiğinizde yapacağınız en etkili yöntem bir vekil firmaya başvurmaktır. Başvuracağınız vekil firma Türk Patent Enstitüsüne başvurmadan önce sizin için markanızın gereken ön araştırmasını yapacaktır. Böylelikle de markaştırmak istediğiniz ürünün, benzeri olup olmadığını öğrenerek ona göre kendinize bir hedef belirleyebilme olanağına sahip olursunuz.

www.444patent.com.tr