Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Erkelerin en büyük problemlerinden biri saçsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Genetik veya çevresel faktörlerle çoğu zaman yaşa bağlı olmadan saç dökülmesi sorunu yaşanabilir. Saç dökülmesine birçok çözüm geliştirilmiş ve günümüzde bu sorun kader olmaktan ve çözümsüz olmaktan çıkmıştır. Saç ekimi bu yöntemler arasında en sağlıklısı ve en çok tercih edileni olmakla beraber peruk kullanımı da yaygın bir şekilde tercih edilen yöntemler arasındadır. Elbette takma saç bireyin kendi saçı gibi olmayacağından deformasyona açıktır. Detaylı bilgi için sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu yüzden kalıcı çözüm olarak gelişen son teknolojinin uygulandığı saç ekimi işlemlerini tercih etmekte fayda vardır.

Saç Ekimi Çeşitleri Nelerdir?

Saç ekiminin gerçekleştirilebilmesi için bireyin tüm kıl köklerinin ölmemiş olması gerekmektedir. Universal alopesi hastalarına vücutta hiç kıl kökü bulunmamasından dolayı saç ekimi yapılamaz. Ancak bölgesel dökülmelerde enseden ya da göğüsten alınan kıl kökleri ile saç ekim işlemleri yapılabilir. Saç ekim işlemlerinde yaş sınırı bulunmamaktadır. Genel olarak erkeklerin problemi olarak tanımlansa da bu işlemler kadınlar için de uygulanabilir. Kadın tipi saç dökülmesi ve erkek tipi saç dökülmesi birbirinden farklı olduğundan her bireye farklı uygulama gerekmektedir.

Saç ekimi işlemleri birden fazla yöntemle gerçekleştirilmektedir bunlar:

  • FUT Tekniği - Klasik Şerit Yöntemi İle Saç Ekimi
  • FUE-Foliküler Ünite Ekstraksiyonu- Ameliyat Olmadan Saç Ekimi

Bu iki yöntem de kendi içinde dallara ayrılmaktadır. Göğüs veya sırt kıllarından alınan kökler ile gerçekleştirilen yöntem ile yeniden saç çıkartma yöntemi olarak değerlendirmek mümkündür. Burada unutulmaması gereken kişiye özel uygulama gerekliliğidir. Herkese aynı yöntem uygulaması yapılarak olumlu sonuç elde etmek mümkün değildir. Tüm bu sebepler, profesyonel hizmet ile saç ekimi yaptırmak gerektiğini destekler. Profesyonel saç ekim işlemlerinde ise Vialife Estetik tek adresiniz olacaktır.