Köpekler Neden İnsanları Yalar?

Köpekler Neden İnsanları Yalar?

Uzun süre ilgi göstermediğiniz köpekleriniz sizin etrafınızda dolaşır ve daha sonrasında ise ayağınızın altına hiç kalkmayacak gibi oturur. Her zaman yaptığı gibi bacağınızı yalamaya başlar ve bütün ayağınız ıslanana kadar yalamaya devam eder. Bunu bir süre devam ettirir ve sahiplerinin alışık olduğu bir durum haline gelir. Köpekler yalamayı sever ve bunun için de mutlaka iyi bir neden olması gereklidir. Bunların dışında köpeklerde ameliyat sonrası bakım ve işlemlerinde de temiz ve hijyenik bir ortamda iyileşme süreçlerini tamamlamaları gereklidir.

Köpeklerin Beslenmesinde Dikkat Edilecekler

Köpeklerin ne kadar beslenmesi yaşlarına, aktivitesine ve ideal kilolarına göre farklılıklar göstermektedir. On yaşında bir köpeğin gününün çoğunu yemek yiyerek değil yuvasında ya da kucakta dinlenerek geçirmek ister. Köpek mamalarının etiketlerinde öğünlerinde verilecek miktarlar hakkında detaylı bilgiler yazar ancak ideal kilosuna ve veterinerin önerisine göre beslenmesinin takip edilmesi gereklidir. Aynı zamanda köpeklerde ameliyat sonrası bakım ve beslenmesi en geç iki gün sonra eski düzenine girmesi gerekmektedir.

Köpek Maması Etiketlerinde Hangi Değer Ne Anlama Gelir?

Köpek mamalarının etiketlerinin içerisinde yer alan kısımlarda daha çok içinde yer alan besinlerin oranlarına göre düzenlemeler gerçekleşir. Bunlara örnek verilmesi gerekirse et kaynağı ya da protein olarak gösterilmektedir. Fakat etkin yüzde 75'inin sudan oluştuğunu bilmek gerek ve su miktarı çıkarıldığında protein oranlarının da düşeceği bilinmektedir. Özellikle de köpeklerde ameliyat sonrası bakım ve beslenmesinde veterinerlerin uygun gördükleri besinlerin verilmesi gereklidir.